Hliníkové pergoly

Hliníkové pergoly jsou výbornou alternativou ke klasickým dřevěným pergolám. Asi bude vhodné, vysvětlit proč...

Proč pergolu z hliníku?

Hliníkové pergoly jsou ideálním prostředkem k zastínění terasy nebo zahrady - na rozdíl od klasických dřevěných pergol mají delší životnost a jsou téměř bezúdržbové. Jejich vyšší pořizovací cena a nemožnost stavby pergoly svépomocí vyvažují právě odolnost a nenáročnost. Není jednoduché určit, jaké typy pergol (jestli dřevěné nebo z hliníku) jsou hezčí, ale pergoly z hliníku zapadnou lépe do většiny míst.

Hliníková pergola Move

Jaké jsou typy pergol?

Pergoly dělíme na samostojné (tzn. ty, které stojí nezávisle - altány) a kotvené. Kotvené pergoly jsou nejčastěji uchyceny k domu, střeše balkonu nebo garáži - většinou tedy mají pouze dva nebo tři sloupy. Pokud se budeme soustředit pouze na hliníkové pergoly, můžeme je rozdělit ještě podle toho, zda mají posuvnou střechu nebo pevnou (napříklado poloprůhlednou akrylátovou). Pohyblivé pergoly se díky své cenové dostupnosti dostávají poslední dobou do popředí - upřímně: pokud investujete do pergoly z tohoto materiálu, byla by škoda rovnou neinvestovat do postuvné střechy.

Hliníková pergola - proč?

Na rozdíl od pergol ze dřeva umožňuje použitý materiál větší přesnost přo výrobě, takže pergoly jsou designově čistší. Duté profily navíc umožňuji například protažení kabeláže k osvětlení nebo vyvedení odvodu vody - nemusíte tedy k pergole přikupovat okap, který by narušoval celkový vzhled.

Hliníková pergola

Ceny hliníkových pergol

Na první pohled se může zdát, že cena hliníkových pergol je vyšší

Nicméně pokud porovnáme ceny hliníkových pergol a dřevěných pergol, sice nedojdeme k jednoduchému závěru, ale rozdíly nejsou nijak značné - hodně záleží na použitých materiálech a celkové ploše pergoly.

 


Sdílení nás potěší

sdílet na facebooku sdílet na goolge plus

O webu inspin.cz

Web slouží k prezentaci pěkných věcí, které se týkají bydlení. Můžete zde sdílet fotky věcí, které se Vám líbí, ale i ukázky Vaší práce.


Ozvětě se nám